Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie - Zespół do Spraw Asysty Rodzinnej wraz z wolontariuszami tut. Ośrodka w ramach działań środowiskowych zorganizował ognisko dla dzieci z Bielawy pod hasłem „ Bezpieczny powrót do szkoły”. 
  W dniu 07.09.2018 r. udaliśmy się z dziećmi i ich rodzicami na teren „ Leśnego Dworku”. W miejscu do tego przeznaczonym zostało rozpalone ognisko przy którym wspólnie biesiadowaliśmy, smażyliśmy kiełbaski. Dzieci opowiadały jak spędziły wakacje, chętnie dzieliły się swoimi wspomnieniami.
  W trakcie spotkania odbyła się również prelekcja przeprowadzona przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Bielawie Pana Sławomira Bernacika. Policjant przedstawił dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po mieście, zwrócił uwagę na zagrożenie jakie może nieść nieprzestrzeganie przez pieszych przepisów ruchu drogowego. Dzieci słuchały z wielką uwagą, otrzymały bransoletki i breloczki odblaskowe.
 Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom dzieci zgłębią wiedzę na temat własnego bezpieczeństwa.Wycieczka była wspaniałą lekcją o bezpieczeństwie oraz możliwością aktywnego spędzenia czasu wolnego wraz z rodzicami.OPS Bielawa

OPS Bielawa