W dniu 10 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci. Inicjatorem spotkania byli pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie.

Świąteczny czas „Mikołajki” to wspaniała okazją do wspólnej zabawy, podczas której dzieci mogły się oderwać od szarej, szkolnej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Ideą zabawy było wskazanie właściwych wzorców spędzania czasu wolnego z dziećmi oraz propagowania właściwych wzorców rodzicielskich. W zabawie mikołajkowej wzięło udział około 100 dzieci.

Dzieci i wszystkich gości przybyłych na imprezę przywitali pracownicy socjalny z OPS w Bielawie oraz animatorzy z Klubu Animacji Dziecięcych PESTKA z Dzierżoniowa. Uczestnicy na początku zabawy odtańczyli wspólny taniec, później były przeprowadzone również gry i zabawy przy muzyce. Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był Święty Mikołaj, który wręczał dzieciom prezenty. W trakcie zabawy mikołajkowej dzieci miały zapewniony słodki poczęstunek – i napoje.

Zabawę mikołajkową zorganizowaliśmy dzięki dotacji uzyskanej z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielawie. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie za udostępnienie sali na przeprowadzenie imprezy oraz właścicielowi Sklepu „Kaprys” w Bielawie za pomoc rzeczową.

Dzisiejsze popołudnie upłynęło nam na wspólnych grach i zabawach, co sprawiło dzieciom wiele radości i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci. Tegoroczne Mikołajki możemy uznać za udane, szkoda, że ten czas tak szybko minął… .

 

 

 

OPS Bielawa