"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa...” „Wielkanocna piosenka”


W dniu 27.05.2019 r. w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym „Medszkol” w Bielawie odbyło się spotkanie pn. „Wielkanocne śpiewanie”. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu socjalnego pod nazwą Seniorzy są wśród nas”. Inicjatorami przedsięwzięcia byli pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie. Wizyta została zorganizowana w partnerstwie z ZPO „Medszkol” w Bielawie oraz Ekologiczną Szkołą Podstawową nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie.

Celem spotkania było pielęgnowanie i kultywowanie tradycji Wielkanocnych. Okres Wielkanocny jest to czas głębokich przeżyć religijnych i rodzinnych, pełnych tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodym pokoleniom. Jest to również czas budzącej się do życia przyrody oraz okazja do zadumy i refleksji. Minione Święta Wielkanocne były porą spokoju, miłości i pojednania, czasem strojenia świątecznych koszyczków pisanek, wesołych baranków i zajączków.

Wizyta dzieci przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze, umiliła pensjonariuszom czas i przedłużyła wielkanocny nastrój. Podziękowania kierujemy w stronę nauczycielek, które przygotowały występ dzieci – Pani Izabeli Gawełek, Natalii Gawrysiak i Doroty Kornickiej. W trakcie spotkania znalazł się również czas na słodki poczęstunek. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko, spotkanie było nie tylko wspaniałą lekcją poznawania tradycji ludowych, ale przede wszystkim służyło integracji dzieci i pensjonariuszy. Na koniec spotkania dzieci ze świetlicy wręczyły własnoręcznie wykonane świąteczne kartki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

OPS Bielawa