Kurs samoobrony dla pracowników socjalnych został zrealizowany w ramach „Projektu szkolenia z zakresu bezpieczeństwa osobistego dla pracowników socjalnych ”.

Głównym celem zajęć było doskonalenie kompetencji pracowników socjalnych OPS w Bielawie w zakresie dbałości o własne bezpieczeństwo, szczególnie w kontakcie z tzw. „trudnym klientem”. Szkolenie dzięki wieloaspektowemu ujęciu tematu bezpieczeństwa zarówno pod kątem psychologicznym (radzenie sobie z trudnym, agresywnym klientem), a także dzięki zajęciom z samoobrony, miało za zadanie przygotowanie pracowników do radzenia sobie w trudnych sytuacjach w pracy zawodowej. Pod okiem policyjnego instruktora uczestnicy szkolenia poznali sposoby i techniki obezwładniania osoby wykorzystywane w sytuacjach wysokiego ryzyka z udziałem tzw. „trudnego klienta”.

Zajęcia, w sposób bardzo profesjonalny, prowadził Kierownik Posterunku Policji w Pieszycach st. asp. Grzegorz Długaszwski. Uczestnicy kursu  z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, a poznane techniki, jeśli zajedzie taka potrzeba, będą mogli wykorzystać w codziennej pracy.  Mamy jednak nadzieję, że nigdy to nie będzie potrzebne.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszej Policji za zorganizowanie szkolenia.

OPS Bielawa