W dniu 20 czerwca 2018 r. na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie odbył się cykliczny festyn integracyjny pod nazwą "Wakacje w kolorach tęczy". Uczestnikami imprezy były dzieci z bielawskich placówek oświatowych. Oficjalnego otwarcia festynu dokonali: dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Robert Bąk wraz z zastępcą Burmistrza Panią Jadwigą Horanin oraz sekretarzem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Panią Beatą Jagieło – Pastuszką.

Ideą festynu była aktywna współpraca oraz integracja społeczności lokalnej, pracowników instytucji działających na rzecz wspierania rodzin oraz dzieci będących adresatami tych działań. W festynie wzięło udział ok 120 dzieci z naszego miasta.

Zabawa prowadzona była przez animatorów z Firmy Katarzyny Bagińskiej „Klub Animacji Dziecięcych PESTKA” w Dzierżoniowie. W trakcie zabawy było malowanie twarzy, wspólne śpiewanie, zabawy ruchowe i animacyjne. Główną atrakcją festynu był zamek dmuchany i wata cukrowa. Różnorodność atrakcji sprawił, że każde dziecko znalazło coś dla siebie. Zabawa była przednia, a na bawiące dzieciaki czekały grilowane kiełbaski i orzeźwiające napoje. Organizacja festynu możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielawie. Całą zabawę uwieczniono na pamiątkowych zdjęciach. Składamy szczególne podziękowanie naszym darczyńcom: Panu Jerzemu Gawryckiemu - Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Bielawie oraz sklep „Kaprys” w Bielawie.

 

OPS Bielawa