W dniu 11.02.2020 r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie pn. „Randka w ciemno z książką”. Uroczystość odbyła się w ramach realizacji projektu socjalnego pod nazwą „ Akademia czasu wolnego”.
Inicjatorami przedsięwzięcia byli pracownicy Zespołu ds. Asysty Rodzinnej działającego przy tut. Ośrodka.W spotkaniu wzięło udział 11 dzieci korzystających z zajęć arteterapii prowadzonych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielawie, ich rodzice oraz      2 pracowników tut. Ośrodka.Celem  spotkania było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych poprzez promocję książek i czytania. Chcieliśmy, aby niecodzienne celebrowanie Święta Zakochanych stało się przede wszystkim promowaniem czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Na uczestników czekały książki o różnej tematyce, które zostały zapakowane tak by wyglądały jak prezent.
Tak przygotowane książki zostały przeznaczone jako nagrody w losowaniu. Los był łaskawy dla uczestników i wszyscy otrzymali egzemplarz książki.W trakcie spotkania uczestnicy wykonywali karty walentynkowe, które stało się okazją do świetnej zabawy oraz pokazem kreatywności i cierpliwości podczas tworzenia własnego upominku. W trakcie spotkania były wykonywane pamiątkowe zdjęcia.

 

OPS Bielawa