WAŻNE

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa informujemy o aktualnym funkcjonowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie.

Aktualnie jednostka funkcjonuje normalnie jednak zwracamy się z prośbą o wizyty w OPS tylko w przypadku takiej konieczności i załatwianie jedynie spraw bardzo pilnych. Zachęcamy do kontaktowania się z OPS telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz epuap.

W chwili obecnej realizowane są na bieżąco usługi opiekuńcze.

Wstrzymane zostaje przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania.

Odwołane zostają konsultacje z psychologiem w tut. Ośrodku.

Apelujemy też o podjęcie starań w celu zapewnienia indywidualnej opieki nad swoimi najbliższymi.

Ponadto informujemy, że dla osób samotnych, Gmina Bielawa zorganizuje pomoc w realizowaniu podstawowych potrzeb życiowych m.in. dokonywanie zakupów żywności i leków. W tym celu proszę o kontakt ze Strażą Miejską (tel. 74 83 28 706) lub Ośrodkiem Pomocy Społecznej (tel. 74 833 47 93).

Pomoc w zrobieniu zakupów, zrealizowaniu recept itp. najbardziej potrzebującym, osobom starszym i chorym, które w obawie o swoje zdrowie nie wychodzą z domu oferują także Spółdzielnia Socjalna Arte, Stowarzyszenie Nowa Nadzieja, Fundacja Sychem, Bielawska Społeczność Chrześcijańska za pośrednictwem tut. Ośrodka Pomocy Społecznej ( tel. 74 833 47 93).O ewentualnych kolejnych decyzjach i zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

OPS Bielawa