Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielawie, przypomina o kolejnym spotkaniu "SENIOR ONLINE", które odbędzie się już 6 września.

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Kolejne spotkanie zaplanowano na 6 września 2021 roku.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże, czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantem w dniu 6 września 2021 roku w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Poniżej przesyłam link do spotkania https://m.youtube.com/watch?v=10fR-JmASYI