W dniu 15.10.2016 r. Zespół ds. Asysty Rodzinnej Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie zorganizował warsztaty plastyczne pn. „Tak Cię widzę Bielawo”. W plenerze brało udział 9 uczniów z trzech bielawskich gimnazjów.

Celem warsztatów malarskich było rozwijanie wyobraźni twórczej i wymiana doświadczeń artystycznych uzdolnionej plastycznie młodzieży oraz chęć stworzenia ciekawych prac malarskich inspirowanych zabytkami i architekturą Bielawy.
Uczestnicy spotkania pasjonują się rysowaniem i malowaniem, dlatego mogli liczyć na cenne wskazówki i fachowe wsparcie plastyka Pana Jana Walkowiaka, które posłużą im w kształtowaniu własnego warsztatu. Przez eksperymentowanie z różnymi materiałami i obcowaniem ze sztuką dzieci uczestnicząc w warsztatach mogły rozwijać swoją wyobraźnię i twórczą wrażliwość.

Warsztaty plastyczne były bardzo udane, powstało wiele ciekawych prac, z których 3 zostały wyróżnione: I miejsce – Nikola Pichniarczyk z Gimnazjum nr 1, II miejsce Sandra Moskal z Gimnazjum nr 3 i III miejsce Justyna Rakieć z Gimnazjum nr 5. Warsztaty stały się formą promocji miasta i wzbogacania jego wizerunku wśród młodych mieszkańców.

Na koniec wszyscy uczestnicy bogatsi w nowe umiejętności i doświadczenie artystyczne mogli pochwalić się swoimi ukończonymi pracami.

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Walkowiak za przeprowadzenie warsztatów oraz Państwu Dorocie i Leszkowi Różyckim właścicielom „Pippi Bar” w Bielawie za przygotowanie dla uczestników warsztatów ciepłego poczęstunku.